ПРИКАЗ НА ПРОИЗВОД

Нашата комора за климатски тестови е погодна за различни мали електрични апарати, инструменти, автомобили, авијација, електронски хемикалии, материјали и компоненти и други тестови на влажна топлина.Погоден е и за тестови за стареење.Оваа кутија за тестирање ја прифаќа најразумната структура и стабилен и сигурен метод на контрола во моментов, што го прави убав по изглед, лесен за ракување, безбеден и висока точност за контрола на температурата и влажноста.

 • UP-6195M Мини климатски тест-машина за температурна комора за влажност (7)
 • UP-6195M Мини климатски тест комора за температура на влажност (8)

Повеќе производи

 • околу-717
 • околу-717 (2)
 • околу-717 (1)

Профил на компанијата

Uby Industrial CO., Ltd. е професионална компанија која се концентрира на Разновидна опрема за тестирање за симулација на животната средина.Производната база се наоѓа во производствениот центар во земјата - Донггуан.нашата меѓународна маркетинг мрежа и системот за услуги по продажбата продолжуваат да се развиваат, а нашите клиенти беа многу задоволни.Повеќето од главните компоненти на производите се од Јапонија, Германија, Тајван и други познати компании во странство.

Зошто да не изберете нас

Професионална техничка поддршка

Имаме професионален тим за истражување и развој со долгогодишно искуство фокусирано на прилагодена опрема за тестирање.

Брз одговор

Нашите професионалци ќе одговорат онлајн во рок од еден час, ефикасно и ефективно разбирајќи ги потребите на нашите клиенти, вклучувајќи ги барањата за OEM и ODM.

Обезбедување на квалитет

Ние спроведуваме висококвалитетни контролни мерки во секоја фаза, користејќи прецизни производни процеси и увезени компоненти за да обезбедиме врвни перформанси на производот.

Цена предност и гаранција за испорака

Како директен снабдувач, ние нудиме конкурентни цени и предности во трошоците.Ние, исто така, се обврзуваме да испорачаме опрема на клиентите на време или дури и пред предвиденото.

 • Ефикасно и ефикасно одговара на потребите на клиентите

НАЈНОВИ ВЕСТИ И БЛОГИ

 • Пред да купите тест за дожд...

  Да ги споделиме следните 4 точки: 1. Функции на кутијата за тестирање дожд: Кутијата за тестирање дожд може да се користи во работилници, лаборатории и други места ...
  Прочитај повеќе
 • dytr-7

  Решение за водоотпорни тестови...

  Заднина на програмата Во сезоната на дождови, новите сопственици на енергија и производителите на опрема за полнење се грижат дали ...
  Прочитај повеќе
 • dytr (6)

  Прошетка во комората за тестирање на стабилност

  Просторијата со постојана температура и влажност е погодна за ниски температури, високи температури, висок и низок темперамент...
  Прочитај повеќе
 • dytr (5)

  Принцип на УВ атмосферски влијанија ...

  Комората за тестирање за стареење со ултравиолетово време е уште еден вид опрема за тестирање на фотостареење што ја симулира светлината на сончевата светлина....
  Прочитај повеќе
 • Која е употребата на УВ аги...

  Која е употребата на машините за тестирање на стареење УВ?Машината за тестирање на ултравиолетово стареење треба да симулира дел од природната светлина, температура, влажност...
  Прочитај повеќе